Specifikace služby Stammgast

Služba Stammgast umožňuje firmám vytvářet, spravovat a distribuovat digitální karty pro aplikace Apple Wallet (nativní/předinstalovaná v mobilních telefonech s operačním systémem iOS) a Google Wallet (mobilní telefony s operačním systémem Android). Tyto aplikace (mobilní peněženky) slouží pro uchování platebních karet a následné bezdotykové placení, uložení digitálních věrnostních karet, cestovních lístků, kupónů apod.

Digitální karta je datový soubor, který služba Stammgast vystavuje v odpovídajícím formátu pro oba typy mobilních peněženek. Tyto soubory jsou uloženy na cloudovém serveru služby Stammgast. Při jakékoliv změně v obsahu nebo designu karty je vždy vytvořena nová verze datového souboru.

Pravidla pro obsah a design digitálních karet je pro obě mobilní peněženky pevně daný a významně ovlivňuje  obecné vlastnosti těchto karet. Služba Stammgast přizpůsobuje formát digitální karty pro obě platformy tak, aby se z uživatelského hlediska minimalizovali rozdíly v používání. Po designové stránce je možné definovat barvu pozadí karty, logo a obdélníkový reklamní obrázek. Textový obsah je rozdělen na několik sekcí:

  • identifikační údaje – jméno a e-mail držitele karty
  • aktuality s notifikací
  • transakční údaje – stav konta s notifikací o změně, stav věrnostního konta
  • informační obsah – libovolný textový obsah, a kontaktní údaje (telefonní čísla, e-mailové adresy a webové odkazy) 

Služba Stammgast umožňuje dálkově měnit obsah a vzhled karty i po stažení a uložení do mobilních peněženek. Úprava karet a správa držitelů je snadno dostupná v administrační webové aplikaci pro firmy. Díky funkci automatické aktualizace karty a notifikacím se z takovéto karty stává nový digitální komunikační kanál pro mobilní telefony:

  • upozornění na plánované akce a novinky
  • poskytnutí věrnostního programu
  • kontaktní informace a odkazy na objednávkový systém, vyhledání trasy, nebo ankety a průzkumy 

Aktualizace karty probíhá tak, že se do telefonu automaticky stáhne nový datový soubor a až následně se nahradí stávající uložený v mobilní peněžence. Automatickou aktualizaci karty může uživatel v konkrétním telefonu pozastavit.

Digitální karta se automaticky vystaví po registraci/přihlášení a souhlasu s podmínkami na webové stránce uživatele. Kartu je následně možné jednoduše stáhnout do mobilní peněženky přímo na stránce, nebo kliknutím na odkaz v potvrzovacím e-mailu. Na webové stránce uživatele je možné kartu opětovně stahovat (i do více mobilní telefonů), nebo ji úplně deaktivovat.

Webový odkaz pro registraci nového uživatele karty je pro jednodušší šíření umístěn i v podobě QR kódu na každé digitální kartě.